giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3. Write an algorithm to find Area of square?
What is help? (Definition).​
(1) Mrs Tan had $3756 to spend on furniture. She bought a sofa set for $1195 and 6 chairs at $128 each. (a) How much did she spend altogether? (b) How much mon
Horizontal lines n and m are intersected by lines q and p. At the intersection of lines q and n, the uppercase right angle is angle 4. At the intersection of li
constant equality 123
the answer to this asap please!
Examination malpractice dilutes sanctity and integrity of certificate​
Mr. Tan, a manufacturer who produces more medium-sized shirts than either large-sized or small-sized T-shirts, bases his decision on? O A. Instinct O B. Mean O
Solve the problem. The length of a rectangular room is 9 feet longer than twice the width. If the room's perimeter is 198 feet, what are the room's dimensions?
Malaysia enjoys monopoly on rubber. But which type of monopoly is this: A.Implied monopoly B.Legal monopoly C.Social monopoly D.Natural monopoly