makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

Natural disasters can have positive effects on an ecosystem. True or false?
Which energy types are renewable?
what is a tendon and a ligament
Similarities between dance drama and other forms of drama
Find each sum or difference? Do u just work the problem out and put the answer down?
Pollution is the only way that humans can cause changes to ecosystems. True or false?
If the diameter of a circle is 5.5 cm what is the radius ?
is 2 squared between 1.4 and 1.5
The quotient of a number and 5, minus 2,is 8.
A professional baseball team won 84 games this season.  The team won 14 more games than it lost.  There were no ties.  How many games did the team lose?  How ma