rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

what was martin luther's main objection with the catholic church?
yo camino/camine por dos horas ayer
help me pleasssseeeee! THANK YOU
What types of weather conditions are typically associated with hurricanes? List three different precautions that people in the path of a hurricane should take t
According to Gladwell, what is one reason that explains why Asian students tend to be top scorers in math?
Which of the following occurred after the Civil War? Question 1 options: Plantation owners lost their free labor. Southern infrastructure was left intac
HHEELLPP!!!!!! Which ordered pair is the solution to the system of equations? x= 1/2y+5 2x+3y= −14 A. ( 2,-6) B. (8,9) C.(18,14) D.(-1, -12) Thank you in advan
Joshua plays a? plate clip flute block pick one
On Tuesday Shanice bought 5 hats. On Wednesday half of all the hats she had were destroyed. On Thursday there qwew inl 17 left. How many did she have on Monday?
50.416-4.25 I need to show my work