caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

what are the classification of Profession?​
Aminophylline 0.5 milligrams/kg/hr is prescribed for an 80 kg man; 500 milligrams in 500 ml infusion is prepared. At what rate should the infusion run (in ml/hr
Choose the best answer to the question from the choices below. Comment est-ce qu'il voyage?
50 people were asked if they speak French or German or Spanish. Of these people, 31 speak French 2 speak French, German and Spanish 4 speak French and Spanish b
Question 2 (2 points) What is the term for when a customer finds it challenging to assess a product even after acquisition? O a) Service quality Ob) Intangibili
You are given that cos(A)=−5/13, with A in Quadrant II, and sin(B)=7/25, with B in Quadrant II. Find cos(A+B). Give your answer as a fraction.
Who are those that are qualified to offer help? list any five.first and correct will get Brainliest Answer ASAP PLEASE ​
Charlotte is running at a rate of 9 KM/H. What is Charlotte's speed in M/S? Answer: 5/2 M/S ​
help … fr …. D: D: D: D:
find the measure of angle ACB​