ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

In humans, the correlation between recombination frequency and length of DNA sequence is, on average, 1 million bp per 1% RE During the process of mapping the H
In what ways did African salves boost the wealth of the southern colonies of North America
What do you think was cottage John’s main contribution to Mohammed’s development as a profit
Please help me!! It’s not that hard!! Will give brainliest answer!!
Please Elijah and Aubrey have summer jobs Elijah deposits the same amount of money in his account every week the equation is y = 125 x + 72 represents his bank
Guidelines for the use of topical antifungals in children are frequently the same as those for adults. However, safety and dosage recommendations have not been
Find the derivative of the function using the definition of derivative. g(t) = 9 t g'(t) = State the domain of the function. (Enter your answer using interval n
During replication,are responsible for joining the nucleotides of a new DNA strand together.​
Did the articles of confederation give more power to the states than to the national government
In Twelve Years a Slave, what food does the master and his family eat that the slaves don't eat? O garden products beef corn bacon