shivampat512
shivampat512
03-12-2020
Mathematics
contestada
11. $1.44 for 12 pencils
Respuesta :
Luz66
Luz66
03-12-2020
Answer:12 cents per pencil
Step-by-step explanation:
1.44/12
Answer Link
gtsratttttt
gtsratttttt
03-12-2020
12 cents each
Djdjdjdkdkdkd
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
give me two types of history which re likely learnt in africa
Lola bought 4.25 yards of ribbon. The ribbon cost $1.59 per yard. What was the total cost of her ribbon to the nearest cent? Fill in the blanks with an operatio
find the highest common factor (HCF) of 30 and 45
Need help with this geometric question ASAP, Thank you
A sweater that originally cost $40 is on sale for 10 percent off. What is the amount of the discount? $2 $4 $30 $36
The graph here shows a generalized population of deer on plateau. The primary food source for these deer is grasses on plateau. The area has been cleared of nat
A job sample performance test requires that the applicant actually do a sample of the work that the job involves. Which of the following is not an example of a
narrative piece of art?
Describe abnormal psychology
The most common human health response to air pollution is:.