jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

If you order 5 pizzas, you will get 30 slices of pizza. How many slices are there in one pizza?
A triangle has sides with lengths of 12 meters, 19 meters, and 20 meters. Is it a right triangle?
____________ risk refers to the danger of changes in buying power during times of rising or falling prices.
A change of scenery, prop being presented, or a conversation being had about future events can all be examples of _____________. a. Foreshadowing b. Climax c.
a) In order to execute a program, instructions must be transferred from memory along a bus to the CPU. If the bus has 8 data lines, at most one 8 bit byte can b
f(x) = x^2. What is g(x)?
Which of the following was NOT an accomplishment of Islamic society? The fountain pen The torpedo Steamboat engine Soap
What are the main differences between sephardic and ashkenazi judaism?.
Can someone please help me witht his question (i will give brainliest) ​
here are the questions.