rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

neal uses 1 1/4 gallons of water and 8 cups of apple cider in a recipie how many combined gallons of water and apple cider does neal use in the recipe show work
Y = 2 cm x = 75 grams
Round 6.6 to nearest cent
A force of 2 newtons is required to stretch a spring 4 cm. The amount of force required to stretch the same spring 8 cm is _____ newton(s) a) 1 b) 2 c) 4 d) 8
27. The rapid, competitive build-up of Nuclear Weapons by both sides of the Cold War is referred to today as a major (1 point) * A. Weapons-Contest B. Arms-Race
HELP These images represent waves. Which wave has the highest frequency?
Blood returning from the lungs enters theA. Left atriumB. Left ventricleC. Right atriumD. Right ventricleE. Aorta
Julie has the three segments shown in the graph. Can she make a triangle with these segments. A) Yes, the segments meet the triangle inequality theorem. B) No
Hillary works for a company that offers 75% matching on all of her retirement contributions. For the last 35 years, Hillary has been depositing $200 into her 4
Find volume of cylinder in terms of pi the volume in terms of PI the volume to the nearest tenth