danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 25 pounds of turkey for $26.25. What is the cost per
pound?

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

$1.05 Per Pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
tiiara
tiiara tiiara
  • 03-12-2020

Answer: $1.05/pound

Step-by-step explanation:

$26.25 / 25 = $1.05

Answer Link

Otras preguntas

What is the percentage increase from 200 to 280
how do you write a fraction as a mixed number
What is the percentage increase from 200 to 280
What is the smallest multiple of 6 and 10
how many yards in 1/4 of a mile? Please help
How did rationing support the war effort in ww2?
Serous membrane is what type? Epithelial or connective?
Two numbers have a product of 48 and a sum of 19 what are the numbers and how do you know
How many “dots” would be around the central atom in the Lewis structure of S? A) 5 B) 6 C) 7 D) 4
How do you say" leave me alone" in Spanish