danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

What Was Jackson’s perspective on the McCulloch v. Maryland Supreme Court Case
All of the following are true about Latinos’ experiences in World War II EXCEPT (A) unlike African Americans, Latinos fought in integrated units (B) Latino you
what is the solution to 1/3(s-2)=s+4
Find the original cost of a rocker selling for $159.95 at 20% off.
a couple wants to install a square mirror that has an area of 500 square inches.to the nearest tenth of an inch,what length of wood trim is needed to go aroun
An aircraft has a liftoff speed of 33 m/s. what minimum constant acceleration does this require if the aircraft is to be airborne after a take-off run of 240m?
what is this number in word form 3,152,308,726
What are the natural resources in venice,italy?
A crime suspect fled the scene when police officers entered the building. How far could he run in 10 minutes if he can run 5 miles per hour?
What's 45 out of 58 in percentage?