Store A is cheaper than B The way to solve is pretty simple for B. You have to divide the cost by the number of tubes. So in this case: 9/3=3 15/5=3 21/7=3 See the pattern? So the cost per lip gloss is $3. Now for Store A: Just divide 5.50/2 The answer is 2.75 Compare both numbers