powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

If humans first evolved on Africa, how do you think they ended up in the Americas?
on the last 5 quizzes, marco has earned a total of 21 out of 25 possible points. if he has a perfect score on the next several quizzes, exactly how many points
Please help :( I put a picture
what antibiotic is often used as a ""last resort"" for penicillin resistant gram positive organisms?
A bullet (m=20g) shot with a speed of 800 m/s hits an oak tree and sticks 4cm inside it. What is the average force acting on the bullet from the tree?
Which trait of Thomas Jefferson led the Continental Congress to choose him to write the Declaration of Independence? A. well-known political writing skills B. a
List three situations that may cause a teen to feel anger. Then, explain how each of these situations can be dealt with in healthful ways.​
{[(30−60)÷(−30)]2−15}÷(−7) the -30 is squared
Describe why plants are important to life on Earth.
Which one is not a bone marking? a chin b cartilage c head of femur d knee joint