Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Factor the expression. If the expression cannot be factored, say so.
josh wanted to buy a bicycle but didn't have enough money. After josh told his troubles to sam slick, sam said,"I can fix that. see that fence? each time you ju
What all the multiples of 81?
The inner and outer Radii of a cylindrical pipe are 5 cm and 4 cm respectively. find the area of cross section of the pipe.
Does an owl have a backbone?
The inner and outer Radii of a cylindrical pipe are 5 cm and 4 cm respectively. find the area of cross section of the pipe.
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?
What were the contributions of the Harappan civilization?
The ______ was established in 1943 to assist in the transition from a peacetime to a wartime economy ?
Forget the motor When im on the boat Think of the best time To buy a new coat What am I......?