electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The jazz musicians communicate with each other using good ________ (such as “don’t play too loudly or too much”)
What is the mode of the data set below? Round to the nearest tenth when necessary. 32, 13, 45, 56, 76, 54, 32, 32
What is the volume of the pyramid in cubic inches? A rectangular pyramid with a base of 8 inches by 6 inches and a height of 9 inches. 54 72 144 216
which expression has the same meaning as the fraction 16/21
NAME TWO NEGATIVE BEHAVIORS OF A PROTIST HELPP
can someone help me with this ?
B Give the correct form of the verb estar. 1. usted ____________________ 2. él _______________________ 3. yo ______________________ 4. tú ______________________
Which of these is an opinion? People have started cleaning Mount Everest. A team collected more than 10,000 pounds of trash. Mount Everest has many visitors eac
Emily has $15 to buy apples. Apples at the market are $2.75 per bag. Which additional information is needed to find the number of apples Ashley can buy?
$20,000. $84,000. $60,000. $44,000.