Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
A first year Master Chef was hired in Whitehorse, Yukon at an annual salary of $52,000. What would her gross pay each pay cheque be if she was paid Semi-Monthly
Eddie is 7 years older than Brian. If Brian is x years old, then how old was Eddie 11 years ago?
EDIE WANTED TO SUBTRACT 273-188. SHE BEGAN BY FINDING 2-1. WHAT DID EDIE DO WRONG.
during the lunch break a deli sold 36 large sodas if the ratio of large sodas sold to small sodas sold was 4 : 1 how many small sodas were sold
What ratios are equivalent to 9:2
lauran's shoe organizer can hold 5 pairs of shoes of each row . how many rows will lauren need need if she has 24 pairs of shoes ?
Solve the equation 6x=2x+40
lauran's shoe organizer can hold 5 pairs of shoes of each row . how many rows will lauren need need if she has 24 pairs of shoes ?
can anyone help me with these: 65mm=?cm, 600cm=?m , 800cm=?m
What two phase changes occur between vapor water and liquid water and at what temperature does each phase change take place