Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank with the correct answer. ________________ was Duke Ellington's 1941 number 1 hit song, which he wrote with Billy Strayhorn
Event 1 and Event 2 are correlated when ________ A. Event 2 occurs before Event 1. B. Event 2 leads to a third event. C. Event 1 makes Event 2 happen. D. Event
Trying to understand this
When does Travis first demonstrate that he is still a child even though he has adult responsibilities?
Please write an essay in which you present your opinion about Abraham Lincoln thought: "To the best of my judgment, I have labored for, and not against, the Uni
HURRY PLEASE Omar studies the effects of a drought on the water level in a pond. He takes a reading of the water depth at the same location in the pond every d
What do words of Abraham Lincoln mean? "A friend is one who has the same enemies as you have."
What are some successes and failures of president Obama? What are some things that he did that aren't really justified as a fail or success? Please give sources
If the units for x are feet and the units for a(x) are pounds per foot, what are the units for da/dx?
Which has the greatest value