Jwa85100
Jwa85100 Jwa85100
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Nick spends 12$ to buy 16 oranges. How much does Nick snap per orange
A. $0.25
B.$0.75
C.$1.33
D.$4.00

Respuesta :

ADVENTUROUSBOY
ADVENTUROUSBOY ADVENTUROUSBOY
  • 02-02-2021

Answer:

B. 0.75

Step-by-step explanation:

hope it will help u

plz follow me

Answer Link
elracke
elracke elracke
  • 02-02-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

12=16

divide

6=8

divide

3=4

divide

1.5=2

divide

0.75=1

Make sure to check your work!

Answer Link

Otras preguntas

In order to perceive forms and patterns from incoming stimuli, individuals utilize____. A. feature analysis
help it’s due at 11:59
Which of the organisms in this food web gets energy from both producers and consumers? Mysid Shrimp Sand Shrimp Anchovy Algae
help me plz with this giving brainless to the right answer
Find the area of the polygon
Find X. Give your answer in the simplest form.
Just as the last passenger steps out of the elevator at the thirteenth floor, a malfunction occurs and it begins dropping toward the ground floor in free fall,
BRAINLIEST TO CORRECT
What are the integer solutions to the inequality below?−4≤x<04 boxes again​
I have a poem and I need to know what I can fix on it and what you think grabbed your heart or what would be better to do that.. it is called Sun-burns... thank