khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

240,000 to the tenth power
The length of a rectangle is 5 centimeters less than twice its width. The perimeter is 68 centimeters. Find the length and width of the rectangle.
coefficient of (2x+y^2)^5
can you help me solve -3(y-4)=18
if salinity increased at the poles,the water near the poles would?
Your doctor is worried about ______ competing in the play-offs this weekend. Which word correctly completes the sentence?
The sticky note is 77 millimeters. Express this length in meters. Explain your thinking. Include an equation with an exponent in your explanation. Please help!
Tommy can paint a fence in 9 hours. If his friend Huck helps they can paint it in 1 hour. How fast could Huck paint the fence by himself?
give an example of how structure is related to function in living things
There are 453.592 grams in one pound. A semi-slick, Kevlar tire weighs about 520 grams. What is the tire’s weight in pounds?