moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

what is a general statement for alice in wonderland book??
According to MLA style, which part of this citation would be referenced as the source in an in-text citation?Wysocki, Anne Frances, et al. Writing New Media: Th
What is the object of the preposition in the following sentence? Jaime walked cautiously through the dark alley
The Greeks who adopted the mystery religions believed that a defiance of Fate was
Select all that apply. Pathogens include:
What can you infer about religious diversity in 1750 from this map? apush?
Given the graph below, predict the cost of utilities for Seattle, WA for the month of September based on the relationship with the other plotted line for Baltim
is 2 a solution of 3x-4<2?
A chromosome that has its centromere located very close to, but not on, the end of the chromosome is called a
What is the value of 4 to the power of 6 ( 4 ⁶ ) over 4 to the power of 8 ( 4⁸ ) ? the answers are all fractions and no exponents. plz help. 1 over 10