quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

Your job is to design a open topped, rectangular box of minimum cost. Suppose the box is to be of volume cubic cm; and the cost of material for the front and
The USDA Pesticide Data Program found that _______ percent of organic food samples tested positive for pesticide residues. A. 7 B. 23 C. 30 D. 15 It's not D.1
help pleaseeeeeeeeeee
How do you solve this can you put it in steps
what is another name for the large intestine? what digestive presses occurs in the large intestine?
The domain name (.edu .com .net etc.)... Question 11 options: gives the name of the website. is not very important. let’s you know the kind of website you are v
What state that borders Lake Superior Michigan and Lake Huron?
A cube box has edges that are 18 cm long. The box does not have a top. What is the surface area of the box? Justify your answer pls
The ratio of the radii of two spheres is 3:1. The volume of the larger sphere is 729 in3. What is the volume of the smaller sphere? 243 in3 81 in3 54 i
What idea best explains the different views of the North and the South about slavery?