Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It costs $35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

bradye
bradye bradye
  • 01-11-2016
Hi there!

The answer is $140.

Could you please Brainliest me?
Answer Link
adidebm
adidebm adidebm
  • 01-11-2016
35 / 2 = 17.5

17.5 * 8 = 140

$140

Answer Link

Otras preguntas

which is one of the reasons that Americans decreased their family size in the 20th century? a.) both B and C , b.) most families migrated to the rural areas whe
The main trade route that connected China and Rome was called the ____. A) Satin RoadB) Silk RoadC) Han RoadB) Roman Road
What are things you can do to manage the risks in your life to reduce any financial losses?
Theresa earned scores of 88 points, 84 points, 88 points, and 91 points on four tests. What is the lowest score she can get on the fifth test and still finish w
Credit granted by retailers to consumers who purchase for personal or family use is referred to as answer a. open credit. b. trade credit. c. personal credit
what did americans gain from literature, music, and arts
scurvey is caused by the deficiency of which vitamin
uestion 4 of 10structions: Select the correct answer from the drop down menu.(xy)nsider the expressione equivalent simplified form of this expression isx 3/9/(x
During a very hot, sunny day, are stomata likely to be open or closed? Explain.
use the distributive property to find the product of 987 and6