chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O