chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Betty can mow a lawn in 20 minutes. Bullwinkle can mow the same lawn in 60 minutes. How long does it take for both Betty and Bullwinkle to mow the lawn if they
Can someone help me with this ????
what is the slope of (0 -1) and (3 5)
What is the value of x to the nearest degree? A.32 B.85 C.82 D.58
Some high-school students held a bake sale recently to raise money for a field trip. They charged $7 for fruit pies and $10 for meat pies. They sold a total of
Effect of Errors in Physical Inventory Fonda Motorcycle Shop sells motorcycles, ATVs, and other related supplies and accessories. During the taking of its phys
Jessica has some round stickers. Each sticker has a radius of 2 cm. She is trying to cover as much of a sheet of paper that is 24 cm by 33 cm as possible withou
Solid waste and methane are excreted by the _____ system while carbon dioxide is excreted by the _____ and respiratory systems.
Find the value of X.
Communication strategy is not a separate or parallel effort, but an integral part of the commander's overall strategy that ensures a shared understanding of the