Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Sophia purchased a cell phone for $25. This amount includes tax of 6%. What was the cost of the items before tax?
After a minor car accident, you experience sweaty palms, rapid breathing, and a racing heart. in this situation, _____ is the stressor, and _____ is the stress.
Which invention by James watt provided a source of power for the machines of the industrial revolution
How does a totalitarian government maintain power??
Please Help me? I will give 25 points! What is the correct translation for the following sentence? He said that the slaves would carry the water to the house.
Adonde vas para comprar libros? voy a la ____
Which of the following is a condensed structural formula of propane A). C3H8 B). CH3CH3CH3 C). CH3CH2CH3 D). CH3CH2CH2CH3
What is the sum of the terms as a product of the GCF AND the sum, 15+35
what influenced the construction of semipermanet settlements during the Neolithic age?
Where is the asthenosphere located? Select all that apply