ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If an election was held after the 15th Amendment was ratified, which groups of people could NOT vote in that election?
what is atomic structure and atomic configuration?meaningful answerwill be marked as brainliest​!​
”Believe in yourself and all that you are. Know that there is something inside you that is greater than any obstacle.” -Christian D. Larson Discuss the followin
A location to which you compare other locations is a
Which strategy is noted as being especially useful for encouraging infants to sleep for longer periods at night?
How will virtual learning help you grow as a student?​
Can someone please help me .
Simplify Negative three and one-half minus negative twelve and one-fourth.
injured runners train on a special track at a rehabilitation center. The track is a square with a half circle on its left and right sides. The area of the squar
20 diseases caused by bacteria