michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

I WILL GIVE 35 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THESE QUESTIONS RIGHT NOOOO SCAMS PLEASE 1.according to John Parker did the British soldiers follow these orders exp
What is one reason why the colonists didn’t want to be taxed?
At which joint do the scapula and humerus meet? a. Hip b. Wrist c. Shoulder d. Elbow
which of the following does not contribute to the development of a universal theme? a. conflict b. setting c. characterization d. punctuation
[(-7) - (-4) + (-3)] then add 6
The radius of a circle is 11.7 in. Find the circumference to the nearest tenthto the nearest tenth
You order a meal that costs $14. You leave 20% tip and the sales tax is 6%. What is the total
12 Daniel has a blog about how garages buy and sell cars. The scatter diagram gives information about the amount garages pay for one type of car depending on it
can you explain how to solve 5x-9=2x
Which is greater 28% 3/5 or 0.31