lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. You are a contractor who is installing a new bathroom floor with square tiles. The dimensions of the rectangular bathroom floor are 1
Cells can make certain molecules when needed for a certain function. What happens when those molecules are no longer needed? They return to the cell nucleus. Th
Some elements are more reactive than other elements why do you think this is
Because of (blank) some countries using Euro faced bankruptcy and threatened the value of the euro
The King Corporation has ending inventory of $481,060, and cost of goods sold for the year just ended was $4,016,851. a. What is the inventory turnover? (Do not
A(n) __________________ is one in which the monarch has absolute control. constitutional monarchy democracy absolute monarchy limited government
what impact did geece have on rome?
Fungi rapidly colonize leaves that fall into freshwater streams. They break down the cellulose in the leaves and absorb the glucose produced. In turn, the fungi
Glass has a hardness that is in the middle of the hardness scale. What is the hardness of Glass?
Where does translation occur in the cell?