pugaragon
pugaragon pugaragon
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Nika bought a set of 12 rubber ducks for $72.



What is the cost of 1 rubber duck?

Respuesta :

JP110
JP110 JP110
  • 04-02-2021
Each one will cost $6.00 because $72/12=6.00
Answer Link

Otras preguntas

A video game gives you 100 seconds to complete the level and move to the next. You are halfway through the after 55 seconds. Write and solve an inequality to fi
please help solving part 1a
why did the weimar republic collapse?
Fax machines, voice mail, electronic mail, and electronic conferencing are all examples of
2. Write a short paragraph that identifies the Russian leader who came to power at the age of three and earned the nickname “the Terrible.” Describe three thing
Which word correctly completes the sentence? Kat’s grades were so good that she was already ________ herself as class valedictorian. envisioning envisioned visi
What was the outcome of the Gallipoli campaign?
Whats a commonplace assertion example about school
HOW DOES MRS. DUBOSE SHOW PERSEVERANCE IN THE BOOK TO KILL A MOCKINGBIRD
why did martin Luther King jr study the teachings of Mohandas ganghi