casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

Where the Red Fern Grows Ch. 1-2 What did we learn about the narrator in Chapter 1. Name at least three things and explain what evidence led you to your inferen
1. _____ is the repetition of a stanza after every verse throughout a poem. A. A lyric B. A chorus C. A rhyme D. Alliteration
I need help !! Omg omg omg omg help help help help
Lee el siguiente planteamiento y resuelve los problemas: Un globo electrostáticamente cargado ejerce una fuerza de atracción sobre un papel de tal forma que se
Not sure how to find angle C​
How did Einstein’s and Newton’s theories differ in terms of explaining the cause of gravity? thank you
Find the circumference of the circle rounded to the nearest whole number 5 in. 79 in. 31 in. 15 in 16 in
wHy dO i FeEl HaPpy?
Value of people so that the expression 3(4+n) is equipment to 3(n+p) ​
Helppp!!!!! I need answer to both of these This is important You will be mark brainliest you give me and answer to this True or False questions