snowalison250
snowalison250 snowalison250
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

guys bought 2/3 pound of turkey and 1/4 pound of ham.The tukey cost 9 dollars per pound, and the ham cost 7 dollars per pound.In all,how much did gus spend?​

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

$7.75 in total

Answer Link

Otras preguntas

312x + 1.2) = 3(0.7x + 3) - 51 2 How do you solve it ?
what is 5+5 A.3 B.10 c.12
a worksheet but pls help! heres a picture of it. if its a waste of energy say A and if its saving energy say B
Can y’all help me pls
Noah solved the equation In the following way. What mistake did he make?
What other natural resources can build community? How?
Find the value of y in the equation 6(y+4) = 12 Group of answer choices y = 2 y = -2 y = 8 y = 6
Pls help I don't wanna fail
how you promote or sell your personal skills that are needed by employers Personal marketability Economics regulations Chain
Why did the author compare Brig picking up trash to a kind of grim daily harvest? The amount of trash was increasing with each day. The litter was preventing gr