ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

How many moles of propane, C3H8, would need to combust in order to produce 36 moles of carbon dioxide, CO2?
Find x please help me I need the answer today before 11:59
Nevermind, I figured out the answer to my question.
I will mark you brainlist!
Approximately how many men registered for the World War II draft? 9 million 10 million 50 million 40 million
now what is: 5.5x4.5x3.5=
During the Civil War, Grant's capture of Fort Henry and Fort Donelson contributed to Union control of
The Lamb Little lamb, who made thee? Does thou know who made thee, Gave thee life, and bid thee feed By the stream and o'er the mead; Gave thee clothing of deli
1. If you are a memberofa team ,what shouldbe your responsibilities?2. if you have given a chance to officiate someday what role would you like assume and why?​
Who is pictured in the image below? a. Queen Elizabeth b. Princess Elizabeth C. Jane Seymour d. Catherine of Aragon Please help