lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

Determine algebraically whether the function is even, odd, or neither even nor odd. A. Neither B. Even C. Odd
ABC International sells a machine for $35,000 in cash on December 31, 2019. Initially this asset was purchased on 01 January 2013 for $100,000 with the estimate
Why are these details about the soldiers important to the author's main message?
I'm just checking if I got this correct.
how many secods are in 24 hours​
Violence has many faces What figure of speech is that
2. What is the solution to the equation 1/2x + 3/2(x+1) - 1/4=5 ​
please help Evaluate 3^x for x = −2, x = 1, and x = 3. A)1∕3, 0, 9 B) 9, 3, 27 C) 1∕9, 3, 27 D)1∕9, 9, 27
What heritages of your community make you feel proud ? Write a paragraph​
The option which is not a solution of the equation 2x + 3y = 6 is: (A) (0, 2) (B) (1, 1)(C) (-3, 4) (D) (3, 0).​