Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

A solution was formed by combining 25.0 g of solid a with 60.0 ml of distilled water, with the water initially at 21.4 °c. the final temperature of the solution
what is the mass of a can of soda
"suppose that tonight you go to bed and go to sleep as usual. and during the night a miracle happens. and the problem vanishes. and the issues that concern you
What three parts should a written essay consist of?
Think of a situation in which you are presenting your view on the subject to two different audiences. For instance, you might be presenting your ideas on ways t
could anyone please help me?
What does the x-axis of this line graph represent
Social responsibility (what are our responsibilities to other human beings economically and medically)? My assignment is a 6 paragraph essay and I DO NOT want s
Write a slope intercept equation for a line that passes through (0,-7) and (7,-3)
What are three examples of symbolism from the wizard of oz?