jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

During the Third Crusade, King Philip II turned back to seize ____________. a. English lands in France b. French lands in England c. English lands in Russia
Which of the following statements is true regarding Anti-Federalists? A. Anti-Federalists were suspicious of a strong central government. B. Anti-Federalists
A can of soup has a volume of 12 fluid ounces. About how many milliters is this?
how did the war affect attitudes toward slavery in the us ?
Explain the roles of visual pigments. Trace a nerve impulse from the retina to the visual cortex.
explain why estimating before you divide 624 divided by 6 help you place the first digit in the quotient
How is the infinitive phrase used in this sentence? The fence was installed to keep the children from accidently falling in the pool. a. noun as subject b. adj
The Siberian Husky is a medium dog, weighing between 16-27kg (35-60lbs). These dogs have strong pectoral and leg muscles, allowing them to move through dense sn
Which answer is the sentence fragment? A. A few people were whistling or humming the most popular songs. B. We waited for the third train before we were able to
76 is what percent of 80