knsswymm9n
knsswymm9n knsswymm9n
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

6 pounds of sugar for $3 how much per pound

Respuesta :

kavehpour61 kavehpour61
  • 05-05-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

3/6 = 0.5

Answer Link

Otras preguntas

How is the degree of the product of two polynomials p(x) and q(x) related to the degrees of p(x) and q(x)?
How to find the area of a triangle with a base of 32ft
Active voice is used to show Question 1 options: the subject of the sentence performing the action the subject of the sentence is the recipient of the action th
What did Michelangelo do when hired by the church to paint the Sistine Chapel? A. He painted the religious scenes with accurate human anatomy and movement.
Why do animals defend their territories? to maintain access to food, shelter, and mates to increase the space in which they live to establish dominance withi
When President George W. Bush ordered the invasion of Iraq to overthrow Saddam Hussein in 2003, he took a unilateral military action. His stated purpose was to
Why is the aplysia such a popular animal for single-cell studies of learning?
A principal criticism of dependency theory is that it __________.
find the probability that a student chosen at random plays football or cricket or both
Matt and sandra are not letting go of their children even though the children have become adults and are earning enough to live on their own. matt and sandra ar