ailindarhodes
ailindarhodes ailindarhodes
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A hotdogs costs $3 and a corndog costs$1.50. If$201 was collected, how many corndogs were sold?

Respuesta :

nateroe1 nateroe1
  • 01-12-2016
135 corndogs were sold
Answer Link
ishafarooq795
ishafarooq795 ishafarooq795
  • 01-12-2016
About 300 corndogs; because 300 corndogs cost $201 if each costs $1.50.
Answer Link

Otras preguntas

Describe the treatment of the Native Americans in the 1920's
06.06 War on the Bank!— 411 File Part 1: Complete the Chart about Jackson's Presidency Use this chart to list details about major events that affected Jackson’s
The product of two fractions is 14/9.Write all possible answers
Which of the following has more calories? 10 grams of carbohydrate 5 grams of fat 4 grams of protein 15 grams of water
7. Complète la phrase avec le pronom relatif adéquat : C’est un travail ____ je veux! * 5 points qui que dont quel 8. Complète la phrase avec le pronom relatif
A Choir director made a histogram showing his ages of the members in choir which statement about the data in the histogram must be true
Solving for dominant strategies and the Nash equilibrium Suppose Lorenzo and Neha are playing a game in which both must simultaneously choose the action Left or
Lifecycle Motorcycle Company is expected to pay a dividend in year 1 of $2, a dividend in year 2 of $3, and a dividend in year 3 of $4. After year 3, dividends
Help please I’ll give extra points
what was the purpose of the great pyramid?​