ihatehomeworkdude
ihatehomeworkdude ihatehomeworkdude
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

100/a = 25
i think its 2500 but I'm not sure

Respuesta :

nancygoyal
nancygoyal nancygoyal
  • 03-05-2021

Answer:

a=4

Step-by-step explanation:

100/a=25

100/25 =a

a=4

Answer Link

Otras preguntas

A certain brand of tea costs $7.99 for 16.2 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box. $ per ounce
Tu papá tiene opiniones de muchas cosas y cree que tiene respuestas para todo. Para saber lo que opina, completa las oraciones con los verbos del banco de palab
A kilogram is a unit of mass and when multiplied by meters per second squared which are the units of acceleration, it yields a derived unit known as a
''The world shall know pain'' Me: Pain or Pain???????????????
Could someone help me on this math question !
Enter the value of n = Enter the value of m = Enter the value of x =
I need to rewrite a key event from the book called Animal Farm by George Orwell's novel but it needs to be a perspective that has not been presented in the orig
whatt is -1/6 x 5/6 ok help ok
ANSWER ASAP x+4.5 x= 1.2 A: 3.3 B: 6.7 C: 5.7
The Monroe Doctrine declared that the United States would