Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

 The length of a rectangle is represented by (6x − 2), and the width is represented by (x − 1). Which expression best represents the area of the rectangle
The northern artist regarded as being as self-confident as michelangelo was __________.
I’m very confused. Please help fast.
Why does meiosis ii result in four 1n cells rather than four 2n cells?
The line plot shows the number of miles Scarlet walked each day last week. What is the total number of miles Scarlet walked last week?
5b^2(9b-7)+(-9b^2)(4b-3) in simplest form
How many solutions are there to the equation below? 5x + 48 + 7x = 12(x + 4)
What is 7 1/2 is ____ % of 1 1/2
Which of these has the most chemical energy? A. a candy bar B. a gold brick C. a gallon of milk D. a gallon of gasoline
Identify the prepositional phrases, the subject and the verb in this sentence."After turning onto Main Street, drive for one mile."