rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE EXPLAIN IN DETAILS HOW TO SOLVE LINEAR INEQUALITIES. Heres an example problem. Please solve and show your steps/explain.6(x+8) ≥ ‒43+4x
Factor the equation. X2-15x+50=0
My state's lottery has 30 white balls numbered from 1 through 30 and 20 red balls numbered from 1 through 20. In each lottery drawing, 3 of the white balls and
Huron Company produces a commercial cleaning compound known as Zoom. The direct materials and direct labor standards for one unit of Zoom are given below: Stand
The poor plague ridden residential areas of the town were shut off from the rest of the world.Edit the above sentence and include the correct use of hyphens.
Please answer this question now
Compute the values of dy and Δy for the function y=e^(2x)+6x given x=0 and Δx=dx=0.03.
Find the common ratio of the geometric sequence: 3,4,16/3,…
Determine the number of moles of the anhydrous salt present after heating, assuming that the contents of the aluminum cup after heating are pure anhydrous KAl(S
Perform the required operationson the following functions. Given: f(x) = 3 - x; g(x) = -2x Find g[f(x)] 2x-6 2x+3 -x-6