friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

There are multiple chickens and rabbits in a cage. There are 72 heads and 200 feet inside of the cage. How many chickens are in there and how many rabbits
Is the introduction of a disease-causing organism a change to an organism s abiotic environment or biotic environment?
What is the population in Colorado?
Angelina has five cakes. She wants to cut them into 2/5 pieces. How many pieces will she be able to cut?
The analysis of how people relate to each other is known as A. Reinforcement B.human resources C.anthropology D.human relations
What condition is needed for a democracy to thrive in a society? a. industrialization c. limits on power b. access to information d. all of the
the start time is 7:30 p.m. the end time is9:29 p.m. what is the elapsed time
You have checked out b books from the library, where b is a number greater than 5. You plan to read three of the books and return them at the end of this week.
Which one of the following influences on food choices is most closely related to religion, beliefs, and traditions? a. Cultural b. Cognitive c. Sensory d. B
find percent of change 624 feet to 702 feet