BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
how to place answer in brainly
Write an explicit formula for a The nth term of the sequence 35,44,53
Two sides of a triangle have lengths 6 and 16. What must be true about the length of the third side?
Will you marry me ?
2. Dee Pollen bought a condo that has a $98,000 mortgage loan with a 7.5% interest rate. Her monthly payment is $686.00.
Select the correct answer. Figure 1 is similar to figure 2. What is the height of figure 1? The picture shows two cones, figure 1 and figure 2. The radius of a
Jennifer was working with some photo-editing software to crop one of her photos when she noticed that the image looked grainy. What MOST LIKELY happened? O A. S
"Payment to Vendors" is represented by what type of entry to what account? a. Debit to Accounts Payable b. Credit to Accounts Payable c. Debit to Prepaid Expens
1. La W realiza una encuesta de faborabilidad sobre las reformas al sistema de salud y pensión. El 25% de las personas encuestadas, esta a favor de las reformas
Mrs Reed buys a car costing £11760 This cost includes VAT at a rate of 20%. How much is the VAT?