batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

You have read Statement on 2014 Nobel Peace Prize & Malala the Powerful. Both texts describe Malala Yousafzai. Now discuss the similarities and differences
1. -10(-0.32 - 0.2) Plz help
who wants to be freinds i need them
Make a simple poem regarding the learning’s that you acquired in managing the finances. (4 Stanzas only with rhyme and with no meter)
Help the sista out cause it boring
a movement supporting the idea that all Africans share a common heritage and should work together to further their interests?
How does the process for amending the constitution of florida compare to that of amending the u.S constitution
If f(x) = 3x – 4 and g(x) = x, find the value of f(3) – g(2).
The temperature in refrigerators should be set to keep the internal temperatures of TCS food at 41 degrees F. True False
If Bob has 5 apples and he hasn't done his laundry how much time does it take him to find his ex?