Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

What is the correct title for this map? A.)Native American Culture Regions B.)Triangle Trade Routes C.)Prehistoric Migrations Through the Americas D.)
Define "imagery" in your own words !
How do you name 5,200 using only hundreds?
lucas compares the portrayal of the colonists in the declaration of independence to?A. enemies in a thriller B. antagonists in a novelC. victims in a dramaD. un
true or false? If you divide the mass of a substance by its volume, you can find its density.
Which of these characteristics differentiates electrons from protons and neutrons? a. They do not move. b. Electrons are larger. c. Electrons are not in a fi
what is the estimate of 324867 plus 6233
What is 12 x -4 divided by 16
Is 16:12 and 64:60 equivalent?
what is closest to the earth where almost all weather is created?