frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Is the underlined verb in the sentence transitive or intransitive? "Shut<- the door now!" the boy called to his brother.
Skimming text is a helpful reading tool when which of the following exists?
Roshaun scored 75 points in the first 5 basketball games on average how many points did he score per game
Withdrawal from heavy barbiturate or alcohol use after a very long period of use has a high risk of death. user: 2. alcohol is a __________
Which is the correct MLA format for a parenthetical citation of this book? Baxter, Harlan. La Niña and El Niño: Two Different Weather Phenomena. New York: Mete
What are three circumstances that do not require a journalist to provide attribution?
The three types of plate boundaries are linking, sinking, and upwelling convergent, divergent, and transform joining, separating, and side to side jolting,
8% of what number is 2 :)
Television was invented by
What is the square root of 150 carried to two decimal places? A. 11.12 B. 12.12 C. 12.25 D. 14.54