jackiew2298 jackiew2298
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

At a school bookstore, a ballpoint pen costs $0.28 and a notepad costs $0.23. What could you buy and to spend exactly $0.74?

Respuesta :

jameekanophia
jameekanophia jameekanophia
  • 02-09-2021
u could buy two notebooks and one ballpoint pen
Answer Link

Otras preguntas

If the formula for the perimeter of a rectangle is P=2l+2w, then w can be expressed as
1. Leading up to the Battle of Chickamauga, which side had been having more success (winning more battles)? Explain. 2. Which city was Union General Rosec
What was the Underground Railroad? A. A network of abolitionists and safe houses arranged to help slaves escape to free territories B. A subway
Five cards from a standard deck of 52 cards is dealt. find the probability that the card hand contains exactly 2 red cards and 3 black cards. g
Sara bought a 16-ounce jar of strawberry jam for $3.20 what is the unit price?
what is a sping tide and when a spring tide occur?
A __________ network is good for connecting computers over boundaries. A)campus area B)local area C)wide area D)system area
Which of the following type of software application would open a txt file
What is one reason why the equal right amendment failed?
Ball-and-socket joints allow this gymnast to complete many of the routines that she performs. mc020-1.jpg In which part of the body is a ball-and-socket joi