lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

help me. pls ...............​
A direct variation includes the points (4,16) and (1,n). Find n.
Boudinot believes that improved literacy will convince whites to support the Cherokee Nation. Which details from the text support this? Select the two correct a
Please help me with the picture.
when was Abe lincoln shot
Can someone explain this to me? ​
Do the ratios 15 9 and 2 1 form a proportion?
Give the coordinates for the translation of Triangle VWX with vertices V(-1,0), W(6,8), and X(4, -3). Given the rule (x, y) + (x-1, y-5)
A line has a slope of 1 and passes through the point (7,5). What is its equation in slope-intercept form? Write your answer using integers, proper fractions, an
Given f(x) = 4x2 + 2x - 6 What is the value of f(1/4)