rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

1. Find the possible values of r in the inequality 5 > r - 3. OA.r = 8. OB. r<2 OC.r=2 D. r<8
NO LINKS!! URGENT HELP PLEASE!!! Problem 1 Picture #1 (left): Arc CDE = < CAB = Problem 2 Picture #2(right): Arc DCB= Arc EBC=
Simplify $(3p^3 - 5p + 6) + (4 - 6p^2 + 2p)$. Express your answer in the form $Ap^3 + Bp^2 + Cp +D$, where $A$, $B$, $C$, and $D$ are numbers (possibly negative
Please help urgent I am lost thank you all
How did Áfrican American leaders adapt nonviolent resistance to the situation in the United States?
Sebutkan UU yang mengatur tentang pokok pokok Hankam NRI
Esteban is filling a 30-gal gas tank at a rate of 10 gal per minute. What is the domain of the function that represents the volume of gas y in the tank after x
The collateral value of an asset is: (A) The value of the item when it is first bought (B) The estimated value of the item if sold immediately in the market (C)
Historical sources can contain bias or points of view. People's beliefs and values affect their perspectives. New information can affect previous understandings
Complete the following sentences. Ser o estar 1. Las estudiantes de biologia estar nervioso porque los cursos ser dificil