amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

The angle of a circle
Please help with this problem!!
Ann purchased 8 packs of gum and 12 packs of cherry gum and 6 packs of strawberry gum and there are 6 Pieces in each pack how many pieces of gum did Ann purchas
The point B is a reflection of point A across which axis?
Pleaseeeeee help meee
please help me! this is addmath question! :(​
As wind velocity decreases the distance between isobars on a weather map will A) decrease B) increase C) stay the same
The dimensions of a hall are 20m×15m×8m. Find the cost of white washing it's walls and ceiling at the rate of rupees 20per 10m^2. Also find the volume of air pr
Add -5/12+(-1/12) and write the result in simplified form
Define a sequence by a1=3 and an=3an−1. Find the first four terms of the sequence. Give a simplified integer answer.