jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

The body of a 35-year-old male, who has been in good health, is found in his bathtub. No medications or medical supplies other than Tylenol, NyQuil and a basic
Rounding estimate of 9.65 - 3.12
The atomic number is consider a unique atom and element identifier. Describe the associated subatomic particle, and how it can be used to identify the atom. A)
Petrarchan sonnets begin with a(n) ________ and end with a(n) __________. A. octave; sestet B. volta; octave C. octave; volta D. quatrain; couplet
the two assemblies that made up the roman senate were
order these from least to greatest 3/8 19/24 2/3
A material which can easily be hammered into shape is
Why did the us need to go through pakistan to invade afghanistan in 2001?
Which situation is the BEST example of the concept of cooperation? A) the creation of the North American Free Trade Agreement in 1994 B) the "Water War" that e
On a given blueprint, 1 inch = 30 feet. If the dimensions of a meeting room on the blueprint are 1.5 inches x 1.25 inches, what are its actual measurements? 4.5