pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Define schema & Instance...don't spam..​
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLY AND 5.0 RATING
Find the distance between the points of intersection of the graphs of the functions. 1) y=x^2-3x+4 and y=x+1 2) y=x^2-4 and y=2x-4
Explain fully why some nuclei are radioactive.
i need help with my homework pls ​
Which technological application was a cheap and effective method of protecting trenches in WWI? A) air raids B) electric fences 09 barbed wire D) submarines
Suppose that the weight (in pounds) of an airplane is a linear function of the total amount of fuel (In gallons) in its tank. When graphed, the function gives a
can someone please help me​
67 oz = ———- lb ————— oz. a. 3 lb, 13 oz. b. 3 lb, 3 oz. c. 4 lb, 3 oz. d. 4 lb, 13 oz.
Find dy/dx if 3xy=4x+y^2